Realizacja projektu pt. Lepsza przyszłość – nowe horyzonty

Informujemy, iż Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław-Przeworsk od dnia 01.06.2024 roku rozpoczęło realizację projektu pn.

„Lepsza przyszłość – nowe horyzonty”

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, realizowany przez Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław-Przeworsk w partnerstwie. Działanie 7.8 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych pracowników oraz przedsiębiorców – projekty konkursowe nabór nr FEPK.07.08-IP.01-001/23. Numer projektu: FEPK.07.08-IP.01-0060/23

Cel projektu: Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych pracowników oraz przedsiębiorców.

Celem głównym projektu jest: wsparcie 80 przedsiębiorstw oraz 160 ich pracowników w zakresie zrównoważonego rynku pracy i zwalczania wszelkich form dyskryminacji poprzez wsparcie w postaci szkoleń, wsparcie doradcze, warsztaty oraz działania upowszechniające i utworzenie miejsc office sharing na terenie województwa podkarpackiego do 31 marca 2026 roku.

W ramach projektu zaplanowano:

Zad.1. Stworzenie i udostępnianie przestrzeni office sharing na 35 miejsc w trzech lokalizacjach na obszarze MOF Jarosław Przeworsk tj. Miasto Jarosław (siedziba Stowarzyszenia MOF), Miasto Przeworsk (budynek Urzędu Gminy), w miejscowości Ujezna w Gminie Przeworsk. Z których skorzysta do 31.03.2026r. minimum 140 osób.

Zad.2. Analizę potrzeb przedsiębiorców – wypracowanie planu wsparcia w celu poprawy środowiska pracy, dla podmiotów biorących udział w projekcie związanych z równością płci i niedyskryminacją, zarządzania wiekiem i kompetencjami pracowników (80 podmiotów)

Zad.3. Wsparcie w zakresie niedyskryminacji i różnorodności:

  • szkolenie z zakresu niedyskryminacji (160 Uczestników Projektu)
  • warsztaty z zakresu równości Kobiet i Mężczyzn. 160 Uczestników Projektu objętych wsparciem, którzy podniosą poziom wiedzy w zakresie równości Kobiet i Mężczyzn.
  • porady prawne (80 podmiotów)
  • coaching dla (80 podmiotów)
  • wsparcie psychologiczne (80 podmiotów)

Zad.4. Wsparcie pracodawców w zakresie zarządzania wiekiem i kompetencjami pracowników

  • przeprowadzenie testów kompetencyjnych (160 Uczestników Projektu)
  • szkolenie kadry zarządzającej np. talentami, wiekiem (40 Uczestników Projektu) – według potrzeb
  • szkolenie dla pracowników, do wyboru np. zarządzanie czasem (160 Uczestników Projektu) – według potrzeb
  • warsztaty dla kobiet np. rozwój ścieżki kariery/ przywództwa (110 Kobiet) – według potrzeb
  • przygotowanie modelu wsparcia (1 szt.)
    Udział w projekcie jest bezpłatny!

Do udziału w projekcie zapraszamy:

  • Przedsiębiorców z zakresu MMŚP (Mikro, Małe i Średnie przedsiębiorstwa), zarejestrowanych w CEIDG/ KRS i prowadzących działalność lub posiadających oddział/jednostkę organizacyjną na terenie woj. podkarpackiego – 80 podmiotów
  • Pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie z zakresu MMŚP!

Projekt skierowany przede wszystkim do: osób starszych, kobiet, osób w wieku 50 lat i więcej, osób w wieku 55 lat i więcej, osób z niepełnosprawnościami, osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób starszych i z niepełnosprawnościami, osób dyskryminowanych i narażonych na dyskryminację w miejscu pracy, osób doświadczających stereotypów związanych z płcią, pracowników organizacji pozarządowych, pracowników przedsiębiorstw z obszaru województwa podkarpackiego (w przypadku osób fizycznych uczą się, pracują lub zamieszkują one na obszarze woj. podkarpackiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, w przypadku innych podmiotów posiadają one jednostkę organizacyjną na obszarze woj. podkarpackiego).

W ramach projektu zapewniamy:
zaświadczenie / certyfikat potwierdzający zdobyte kompetencje
materiały szkoleniowe
catering oraz poczęstunek

Rekrutacja
Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest spełnienie wymogów kwalifikacyjnych.
Rekrutacja prowadzona jest w woj. podkarpackim w sposób otwarty, zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji oraz dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

  1. Nabór obejmuje następujące elementy:
    a) złożenie Formularza Rekrutacyjnego wraz załącznikami (dostępny w siedzibie Biura projektu i na stronie internetowej),
    b) weryfikację formalno-merytoryczną (możliwość uzupełnienia złożonych dokumentów w terminie 5 dni roboczych) – na podstawie Karty Oceny Formularza Rekrutacyjnego, która będzie obejmować m.in. spełnienie kryteriów dostępu, tj. kryteriów obowiązkowych dla wszystkich Uczestników Projektu, tj.:

    • miejsce zamieszkania, pracy, nauki na terenie woj. podkarpackiego (weryfikowane na podstawie zaświadczenia/ oświadczenia)
    • status pracodawcy – siedziba/ oddział/ miejsce prowadzenia działalności podmiotu MMŚP na terenie woj. podkarpackiego (weryfikowane na podstawie właściwego rejestru/ ewidencji)
    • status pracownika – weryfikowane na podstawie zaświadczenia od pracodawcy – oddelegowanie pracownika
    • brak podwójnego finansowania wsparcia z działaniami wdrażanymi  z poziomu centralnego (weryfikowane na podstawie oświadczenia)

oraz premiujących:
osoby zamieszkałe z rozumieniu KC na obszarze objętym Programem Strategicznym Rozwoju Bieszczad, Programem dla Rozwoju Roztocza i inicjatywą Czwórmiasto
osoby zamieszkałe w rozumieniu KC na obszarze miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze tj. Przemyśl, Sanok, Jasło, Jarosław, Mielec, Krosno, Dębica, Nisko, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Przeworsk

Dlaczego warto?


Budowanie przyjaznego wizerunku firmy poprzez:
promowanie różnorodności i eliminację wszelkich form dyskryminacji
zmniejszenie ryzyka występowania niepożądanych w firmie sytuacji i zachowań;
zmniejszenie ryzyka prawnego – realne zmniejszenie ryzyka skarg i pozwów sądowych dotyczących nierównego traktowania w miejscu pracy;
lepiej wykorzystany potencjał pracowniczy – lepsze wyniki ekonomiczne firmy;
zwiększenie aktywności zawodowej kobiet
kompleksowe podejście do człowieka – doświadczanie pozytywnych emocji
wzmocnienie kultury organizacyjną firmy, która jest wizytówką w oczach klientów czy kontrahentów oraz poprawi się produktywność pracy.

Firmy lepiej oceniane przez pracowników przyciągają bardziej wykwalifikowane osoby, zmniejszają fluktuację kadr.

Realizatorzy:
1) Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław – Przeworsk, z siedzibą w Jarosławiu przy ul. Cerkiewnej 3

Biuro Projektu:
37-500 Jarosław, ul. Cerkiewna 3
Kontakt: mof@um.jaroslaw.pl

Tel. +48 668-216-354
+48 735-460-201

Projekt „Lepsza przyszłość – nowe horyzonty” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Wartość projektu 1 950 468 842,84 zł., w tym dofinansowanie 1 852 945,39 zł.

#FunduszeEuropejskie.

 

Skip to content